לא מרוצים מחברת הניהול שנמצאת בחוזה פעיל בבניין שלכם? מעוניינים להחליף?

זהו נושא שנוי במחלוקת אשר פעמים רבות עולה בהתנהלות מול חברת הניהול. כאשר חברת ניהול אינה מבצעת את עבודתה בצורה המספקת את נציגי הבניין, והם מעוניינים להחליף אותה, ההליך לרוב הינו פשוט מאוד. בחוזה סטנדרטי, ישנם סעיפים אשר מפרטים את התנאים בהם הצדדים יכולים להפרד. סעיפים אלה לרוב נועדו בכדי להגן על דיירי הבניין ועל חברת הניהול כאחד.

ההליך התקין והחוקי להפרדות הצדדים בחוזה של ניהול הינו פעמים רבות רחוק מאוד מההליך אשר קורה בפועל. מקרה מורכב ונפוץ מאוד הינו שפעמים רבות, חברת הניהול אשר פעילה בבניין החלה לנהל את הבניין מראשית הקמתו. ונבחרה על ידי חברת הבנייה, כלל לא על ידי הדיירים. במקרים כאלה פעמים רבות דיירי הבניין מרגישים כבולים בידי חברת הניקיון.

במקרים כאלה קשה מאוד לצאת מהחוזה ומומלץ להמנע מראש ממתן אפשרות זו לקבלן הקנייה.
אנו ממליצים לדיירים אשר רכשו דירות במבנים אשר בבנייה או בתהליכי מסירה לוודא כי אחראיות ניהול הבניין תהיה באופן בלעדי שייכת לנציגי הבניין.

לעצרנו חוזים הינם נושא מורכב ובכדי להבין את מידת המורכבות לצאת מחוזה מסויים מומלץ להתייעץ עם עורך דין אשר מתמחה בנושא.

ישנן סיבות מדוע קשה לצאת מחוזה ניהול שנתי והעיקרית שבהן היא שישנם תהליכים בבנייני מגורים אשר מבוצעים על בסיס שנתי. כאשר חברת ניהול נכנסת לבניין חדש ומבצעת את הבדיקות השנתיות היא למעשה סופגת עלות שנתית ולכן תשתדל להמנע מהפסקת החוזה.

הדבר החשוב ביותר לזכור הוא שחוזה של חברת ניהול מתבסס על העבודה אשר מבוצעת. אין חוזה שלא ניתן לסיים. במידה ודיירי הבניין רוצים להחליף חברת ניהול וישנם סעיפים בחוזה המקשים על כך, מומלץ לשבת בסבלנות מול נציגי חברת הניהול, ללבן את הדברים, ולפתור את הבעיה בדרכי נועם.

כתיבת תגובה

האימייל לא יוצג באתר. שדות החובה מסומנים *