ניהול מבנים

ניהול מבנים הוא השירות המקיף ביותר שלנו. במסגרת השירות אנו לוקחים אחראיות מלאה על ניהול המבנה.
אנו מבצעים שירותי ניהול שונים -ניהול מבני מגורים, ניהול מבנים מסחריים, ניהול בנייני משרדים ושירותי ניהול מגדלים.

כדי לתת שירות טוב בתור חברת ניהול, הדבר החשוב לנו ביותר הוא להבין את הצרכים בשטח. בהתאם לשטחים, נספק עבודה מהירה ויעילה ככל הניתן.

השירות כולל לרוב גבייה, תשלום חשבונות, אחזקה, שמירה וניקיון.

לנו באי.טי, יש את היכולת לקלוט ולנהל כמות גדולה של מבנים, כיוון והמערך הלוגיסטי הכרוך בכך כבר מוכן אצלנו. כל מה שנשאר לכם לעשות זה להרים את הטלפון, ולהוריד את הדאגה הזאת מליבכם.

לקבלת הצעת מחיר מחברת ניהול מבנים מקצועית שלחו פרטים או חייגו 03-9551199

מהן חברות ניהול מבנים?

חברות ניהול מבנים הן חברות שעוזרות לכם בכל הקשור לבניין שלכם. בין אם מדובר במבנה מגורים או בבניין משרדים.
כולנו מכירים את ״ועד הבית״ שלנו בבניין. אנחנו יודעים שהתפקיד שלו, זה לדאוג לניהול ותחזוקת המבנה שלנו. היום, וככל שעובר הזמן, מבני מגורים הופכים גדולים יותר ויותר. ולכן, חברות ניהול מבנים נכנסות לתמונה.
בזמן שועד הבית כבר לא יכול, כמו בעבר, לדאוג לניהול בניין שלם, חברות ניהול יכולות.
חברות אלה מחזיקות מערך לוגיסטי שלם סביב הנושא של ניהול מבנים. ישנן חברות ניהול למבני מגורים. ישנן חברות ניהול למבנים מסחריים. וישנן חברות ניהול לבניינים תעשיתיים. בנוסף, ישנן מספר חברות ניהול שמתמחות במגוון רחב של מבנים, כמו אי.טי.

מה חברות ניהול מבנים עושות?

בעבר, מבנה מגורים היה כולל חדר מדרגות, או מעלית במקרים נדירים, ובזה היה מסתכמת רשימת המערכות של הבניין. היום, לכל בניין יש מגוון רחב מאוד של מערכות. מעלית בין היתר, אבל גם גנרטור, משאבת מים, מאגר מים, מערכות חשמל וכיבוי אש מורכבות, ועוד.
חברות ניהול מבנים מכירות את המערכות האלה היטב, ותפקידן לעשות את כל מה שצריך, על מנת לדאוג למרחב נעים, מתוחזק, ושליו. בין היתר, חברת ניהול מבנים דואגת לבצע מעקב אחר העבודות תחזוקה השונות. בנוסף, היא דואגת לגביית תשלומים, ולמענה לפניות וקריאות. חברות ניהול מבנים עושות זאת על ידי תכנית עבודה מסודרת, ומערכת של כלים שנמצאים לרשותה כדי לעקוב ולנטר אחר מגוון הצרכים השונים של הבניין.

טיפים לניהול מבנים מקצועי

בין אם תקחו את שירותינו, או את שירותיה של חברה אחרת, כדאי לכם לוודא שלחברת הניהול הנבחרת יש את הכלים והשירותים הבאים – 

 1. אפליקציה מתקדמת – על ידי שימוש באפליקציה לניהול מבנים, תוכלו בתור דיירים ובתור ועדי בתים לדעת בדיוק מה קורה בבניין. אילו טיפולים קרו ומתי, אילו דיירים לא שילמו בזמן, ועוד.
 2. תכנית עבודה מסודרת – על חברת הניהול לספק לכם את תכנית העבודה, ואת זמני הביצוע. בנוסף, עליה לדווח לכם בעת הביצוע. 
 3. הערכת מחיר מסודרת – עלויות תחזוקה של מבנה מגורים, ניתנות לצפייה מראש. כמובן יש מקרים של תקלות ואירועים לא שגרתיים. עליהם אפשר להסתדר בנפרד. אבל על הדברים השוטפים, על חברת הניהול לספק לכם הערכת מחיר מדוייקת כמעט לרמת השקל. 
 4. שקיפות – חברת ניהול מקצועית תדווח לועד הבית ולנציגי הבניין על כל פעולה שמתבצעת מטעם הבניין, ומתקציב הבניין. על כל ההוצאות להיות מתועדות בצורה מסודרת. 

ניהול מבנים, כמו כל סוג אחר של ניהול, מתחיל בסדר וארגון. חברת ניהול מבנים מקצועית צריכה לדעת בכל רגע נתון, איזה דייר לא שילם, מתי מתחדשים תשלומי הביטוח, ומתי הטיפול הבא של הגנרטור. אלה רק מספר דוגמאות, כמובן שלחברת ניהול יש הרבה מאוד על הראש. אחד הדברים החשובים ביותר שחברת ניהול מבנים טובה ובעלת מוניטין דואגת לו הוא הסדר. כאשר הדברים מאורגנים בצורה טובה, התפעול והתחזוקה השוטפת יזרמו בקלות. 
בנוסף, חברת ניהול מבנים מקצועית דואגת לעבוד אך ורק עם ספקים מוסמכים ובעלי רישיון. בין אם חברת הניהול מעסיקה אנשי תחזוקה בעצמה, או נעזרת בשירותי קבלנים, עליה לבדוק שלכל אדם אשר מבצע עבודה כלשהיא בבניין יש תקן מתאים לכך. 

איך לבחור חברת ניהול מבנים?

לא קל לבחור חברת ניהול מבנים. פעמים רבות נרצה לברר האם חברת ניהול מסויימת היא מהימנה ואיכותית, אך לא תמיד נצליח. הרבה פעמים, לא נוכל למצוא מידע מתאים אודות חברת הניהול. מה אפשר לעשות? לבקש לקבל המלצות, ולראות אישורים.
חברת ניהול מקצועית, תוכל לספק בקלות המלצות מועדי בתים, ומנהלי עבודה, במגוון רחב של בניינים.
במידה ואתם רוצים לעשות עבודה יסודית בבחירת חברת הניהול שתבחרו לבניין, חשוב מאוד לקבל המלצות. 

מדוע כל כך הרבה לקוחות מרוצים מהשירות שלנו?

מה הם היתרונות שמספקת חברת ניהול מבנים?

חברת ניהול מבנים, מציעה שירותים שמפשטים את ניהול הנכסים. הנה כמה יתרונות מרכזיים של שימוש בחברת ניהול מבנים עבור בניין המגורים שלך:

 • תחזוקה ותיקונים יעילים: לחברת ניהול מבנים יש צוות מנוסה המוכן לטפל בכל בעיות תחזוקה או תקלות שעלולות להתעורר. הם מבטיחים כי משימות שגרתיות יטופלו באופן מיידי, והם יכולים לתאם במהירות תיקונים נרחבים יותר בעת הצורך. גישה פרואקטיבית זו מסייעת לשמור על מצבו הכללי של הבניין ומשאירה את הדיירים מרוצים.
 • ידע מומחה: חברות ניהול מבנים בקיאות בתקנות ניהול נכסים, חוקי בנייה ושיטות עבודה מומלצות בתעשייה. הם יכולים לספק הנחיות עבודה למומחים במגוון רחב של נושאים, החל מנושאים פשוטים כמו יחסי דיירים ועד לבעיות טכניות המורכבות ביותר. המומחיות שלהם מאפשרת לך לקבל החלטות מושכלות ולהימנע ממלכודות פוטנציאליות.
 • שימור דיירים: היבט מרכזי בבניין מגורים מוצלח הוא שמירה על שביעות רצון הדיירים. חברות ניהול מבנים מצטיינות ביחסי דיירים, ומבטיחות טיפול מהיר ויעיל בנושאים. על ידי טיפוח תקשורת פתוחה ומתן סביבת מגורים חיובית, חברת ניהול מבנים יכולה לעזור לשמר דיירים ולהפחית את שיעורי התלונות.
 • ניהול פיננסי: חברת ניהול מבנים יכולה לטפל בכל ההיבטים של ניהול פיננסי עבור בניין המגורים שלך, החל מגביית תשלומי ועד הבית ותשלומי חשבונות ועד לתקצוב ודיווח כספי. גישה מקיפה זו מספקת לך הבנה ברורה של הבריאות הפיננסית של הבניין שלך ומסייעת לך לקבל החלטות מושכלות לגבי השקעות ושיפורים.
 • חיסכון בזמן: ניהול בניין מגורים יכול לקחת זמן רב. על ידי האצלת משימות לחברת ניהול בניינים, אתה יכול לפנות זמן יקר כדי להתמקד בהיבטים אחרים של חייך, בין אם זה חיפוש הזדמנויות השקעה חדשות או פשוט להרים רגליים ולהרגע.
 • חיסכון בעלויות: חברת ניהול מבנים יכולה לעתים קרובות לנהל משא ומתן על תעריפים טובים יותר עם ספקים וקבלנים, הודות לקשריהם בתעשייה וכוח הקנייה בתפזורת. חיסכון בעלויות אלו יכול לעבור אליך, ולעזור להפחית את הוצאות ניהול הנכס הכוללות.
 • שווי נכס משופר: על ידי שמירה על מצב הבניין והבטחת פעילותו יעילה, חברת ניהול מבנים יכולה לסייע בשיפור הערך הכולל שלו. שימור הערך של הבניין מעלה גם את ערך הדירות. זה חשוב במיוחד אם אתם מתכננים למכור את הנכס או למחזר בעתיד.

חברת ניהול מומלצת - אי.טי

שירותים נפוצים של חברת ניהול מבנים

חברת ניהול מבני מגורים מציעה בדרך כלל מגוון רחב של שירותים שנועדו להבטיח תפעול ותחזוקה חלקה של הנכס. חלק מהשירותים הנפוצים ביותר כוללים:

 • תחזוקת נכסים: החברה מפקחת על משימות תחזוקה שוטפות, כגון גינון, ניקיון שטחים משותפים ותחזוקת מערכות בניין (למשל, HVAC, אינסטלציה וחשמל). הם גם מתאמים תיקונים ומנהלים קשרים עם ספקים וקבלנים.
 • ניהול דיירים: חברת ניהול המבנים אחראית על טיפול בעניינים הקשורים לדיירי הבניין, לרבות גבייה, עזרה בפתרון סכסוכים, טיפול בתלונות דיירים וועוד.
 • גביית תשלומי ועד בית: החברה מבטיחה גביית תשלומי ועד בית בזמן מהדיירים ויכולה גם לנהל תשלומים מאוחרים או בעיות אחרות הקשורות לתשלומים, ולעזור לשמור על תזרים מזומנים עקבי לנכס.
 • ניהול פיננסי: חברת ניהול מבנים יכולה לטפל במשימות פיננסיות, כגון תקצוב, תשלומי חשבונות ודיווח כספי. הן יכולות גם לספק עדכונים שוטפים על הביצועים הפיננסיים של המבנה.
 • ציות משפטי ורגולטורי: חברת ניהול הבניין נשארת מעודכנת בכל הנוגע לתקנות הקשורות לניהול נכסים ומבטיחה שהנכס יישאר בהתאם לחוקים החלים, לרבות חוקי בנייה, תקנות בטיחות וחוקי דיור הוגן.
 • מענה לשעת חירום: החברה אחראית לטיפול במצבי חירום, כגון הצפות,הפסקות חשמל או תקריות אחרות, על ידי תיאום עם שירותי החירום ויישום נהלי בטיחות להגנה על הנכס ודייריו.
 • יישוב סכסוכים: חברת ניהול המבנים יכולה לנסות ולתווך סכסוכים בין דיירים, תוך התייחסות לנושאים בצורה מקצועית והוגנת לשמירה על סביבת מגורים חיובית.
 • ניהול אנרגיה: החברה יכולה לסייע בשיפור היעילות האנרגטית של המבנה על ידי יישום אמצעים לחיסכון באנרגיה, כגון שדרוג לתאורה חסכונית באנרגיה או ייעול מערכות חימום וקירור.
 • פרויקטים להשבחת הנכס: חברת ניהול הבניין יכולה לתכנן ולפקח על פרויקטים להשבחת הון, כגון שיפוצים, שדרוגים או הרחבות, המסייעים להעלאת ערך הנכס והאטרקטיביות עבור שוכרים פוטנציאליים.

שאלות נפוצות על חברות ניהול מבנים

איזה שירותים אנו מספקים בתור חברת ניהול מבנים

תכנית עבודה

לרוב אחד הדברים המרכזיים שאנחנו שמים עליהם דגש הוא עמידה בלוחות זמנים.

לבניין, קטן כגדול, ישנן מערכות רבות אשר מצריכות בדיקות, טיפולים, ועוד. לכל מערכת ישנם מספר טיפולים שנתיים, אשר מחויבים בחוק.

בתור חברת ניהול מבנים, אנחנו מבצעים את המעקב השוטף, וגם את הטיפולים והתיקונים במידת הצורך, בזמן. תוך עידכון שוטף של נציגי הבניין במתרחש. אנחנו עובדים בצורה מסודרת מול תכנית עבודה אשר זמינה גם לכם.
כחלק מהמערך הלוגיסטי שלנו אנו מעסיקים בעלי מקצוע שונים אשר מסוגלים להתמודד עם כל מערכת, בכל בניין.

ניהול חשבונות וגבייה לבניין

שירות הגבייה הוא שירות נפוץ במיוחד לכל בניין אשר מתקשה לגבות את כספי הועד מהדיירים. פעמים רבות דיירים מסרבים לשלם את תשלומי ועד הבית, מסיבות שונות. ולא תמיד לנציגי הבניין יש את הסבלנות, הזמן, או הרצון, להתמודד עימם.

גם כאשר כל הדיירים משלמים בזמן, לעיתים תהליך הגבייה הינו תהליך ארוך ומתיש.

לכן, במידה ותרצו אנחנו נדאג לבצע את הגביה תוך מתן מגוון אפשרויות סליקה. במידה וישנו דייר אשר מסרב לשלם, אנו נתמודד עמו, ואתם לא תצטרכו לעשות דבר בנידון.

חברת ניהול בניין בכל הארץ - למה אנחנו?

אי.טי הינה חברת ניהול מבנים הפועלת בכל רחבי הארץ ומנהלת מגוון רב של בנייני משרדים, מוסדות, ובנייני מגורים. ברשותנו מערך לוגיסטי נרחב אשר כחלק ממאמצי הניהול יכול להוזיל בעלויות תפעול המבנה או המוסד אשר אנו מנהלים, ועל ידי כך גם לספק את השירות בצורה הטובה ביותר, וגם לגבות מחיר נוח עבור השירות.

לעיתים מתקבלת החלטה משותפת על ידי מקבלי ההחלטות במוסדות ובניינים שונים לא להעסיק חברת ניהול. לרוב, השיקול נובע מהרצון לחסוך בעלויות.

אנחנו מבינים את הרצון לחסוך, אבל חשוב לשאול את עצמכם במה אתם חוסכים? פעמים רבות כמות הזמן אשר ניהול הבניין מצריך לא שווה את ההפרש שאתם חוסכים. כמובן שלכל שירות יש מחיר מסוים, אך לרוב הוא לא משמעותי.
דבר נוסף שצריך לשקול הוא האם חברת ניהול מבנים תוכל, לאורך זמן, להוזיל את עלויות התחזוקה. לדוגמא, חברת ניהול טובה תבצע את הטיפולים של כל המערכות בבניין, בזמן ובמקצועיות, ועשויה במרוצת השנים לחסוך בבלאי של המערכות.

ניהול מבנים